23.8 C
Пазарджик
четвъртък, 22 май, 2025

Вулканът Шивелуч изригна на Камчатка

spot_img

На полуостров Камчатка изригна вулканът Шивелуч, предаде ТАСС, като се позова на Института по вулканология и сеизмология към Руската академия на науките.

Височината на стълба от вулканична пепел, избълван от вулкана, достигна 20 000 метра над морското равнище.

Заради облака от вулканична пепел, разнесъл се и над населени места в Уст-Камчатския регион, местните учреждения и училища останаха затворени, а на хората там бе препоръчано да не напускат домовете си.

В едно от селата в района – Ключи, слоят вулканична пепел след изригването на Шивелуч е достигнал 8,5 сантиметра, което е рекорд в това населено място за последните 60 години, посочва БТА.

Същевременно в акваторията на Авачинския залив, край югоизточното крайбрежие на Камчатка бе регистрирано земетресение с магнитуд 4,5.

Снимка: Ройтерс

spot_img
Таня Кабурова
Таня Кабурова
Таня Кабурова става част от екипа на Телемедиа отново през 2020г. Занимава се с журналистика от 19 години.

Свързани статии

Последвай ни

27,000Феноветекато
4последователиследвам
1,840абонатиабонирам
spot_img

Последни статии