РИОСВ и героят Супер Еко бяха гости на четвъртокласниците и техните учители в НУ „Васил Левски“ в Пазарджик
Срещата с малчуганите се превърна в открита дискусия и споделяне от страна на децата за нещата ,които са правили в помощ на околната страна. Много от тях споделят ,че са засаждали дръвчета ,събирали разделно отпадъци ,капачки,правили са благотворителни инициативи и даже игри с ролята на еко-патрули в училище
Децата научиха много нови неща за произхода на хартията, пластмасата, стъклото и за правилния начин, по който можем да ги събираме и рециклираме, за да ги използваме повторно. Особено внимание беше обърнато на ползите от рециклирането на негодни за употреба батерии и акумулатори от домакинствата – спестявят се природни ресурси, енергия, предотвратяват се вредни въздействия върху въздуха и водите. От тематична презентация учениците разбраха какво се случва с негодните батерии в рециклиращите предприятия. РИОСВ постави старт на кампания за събиране на негодни батерии от домакинствата и в това училище.
Супер Еко раздаде аплодисменти, а РИОСВ-Пазарджик -награди. За отношението на децата и активното включване в дейности, свързани с опазване на околната среда, РИОСВ-Пазарджик подари на училището преса за пластмасови бутилки, комикси и книжки ,информира PzInfo.com.