Тазгодишното издание на традиционния фестивал на изкуствата „Арт идея – арт алея” започна. В продължение на 8 дни пространствата на Младежкия дом – Пазарджик, Регионалния исторически музей, галерия „Георги Машев“, парк-остров „Свобода“ и Къщата на художниците ще се превърнат в сцена на различни изкуства.
В програмата са включени кинопрожекции на нови български филми, концерти, театрални постановки, фотографска изложба, пърформънс, танцова демонстрация и други артистични събития.
Откриването на фестивала тази година започна много силно – с дебютния игрален филм „Смирен“ на документалиста Светослав Драганов.
Главният герой – Васил, е 40-годишен документален режисьор, който не е постигнал успеха, за който мечтае, разказа в Пазарджик авторът.
След прожекцията публиката се срещна с екипа на филма, които отговориха на многото въпроси. Фестивал на изкуствата Арт идея – арт алея 2023 продължава до 3-ти юли.