Мало Конаре почете 40 години от смъртта на Георги Коев
Пазарджишкото село Мало Конаре почете известния тракийски музикант Георги Коев с голям концерт по повод 40 години от кончината му. Събитието се проведе на площада пред читалище „Просвета“, където е поставена и паметна плоча с името на именития кларнетист, прославил селото.
Село Мало Конаре се слави като извор на именити таланти в областта на народната музика, чиито потомци и днес прославят музикалните традиции на този край. Преди 112 години в селището се ражда майсторът на кларинета в пазарджишко – Георги Коев, когото всички наричали Гогето.
Безспорни са качества на Георги Коев, категорични са професионалистите. Според тях много са кларинетистите в Тракия, но един е стилът на Георги Коев, който винаги можем да разпознаем от останалите.
Зад организацията на годишнината застанаха кметство Мало Конаре и пенсионерският клуб в селото.
Георги Коев напуска този свят на 1 април 1983 г.
Топ новини

От 2 до 4 юни в Пазарджик ще се проведе четвъртият фестивал за занаятчийска бира ...

Поредно признание за делото и мястото на Райна Княгиня в историческата памет на б...

Жители на най-голямото село в община Пазарджик – Мало Конаре бяха наградени...
ТМ+

През изминалото десетилетие, LG затвърждава своето лидерство на пазара на първокл...

Лимонът е яркожълт, цитрусов плод с кисел вкус. Оригинално произлизащ от територи...

Знаете ли, че богатите на протеини храни са от съществено значение за изгражданет...

Овен - Правите добро впечатление на шефа си и печелите доверието му. Посещ...
Коментари